دومین کنفرانس اقتصاد ایران آغاز به کار کرد.

دومین کنفرانس اقتصاد صبح شنبه 25 آذر 1396 پس از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران با خوش آمدگویی جناب آقای دکتر مسعود نیلی رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی و رئیس کنفرانس آغاز به کار کرد.

 
مؤسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی پس از برگزاری اولین کنفرانس اقتصاد ایران در سال 1393 مطالعه‌ای جامع را با عنوان «طرح جامع مطالعات اقتصاد ایران» با تمرکز بر ۱۶ سرفصل اصلی مرتبط با جمع‌بندی‌های صورت‌گرفته در این کنفرانس، آغاز کرد؛ طرحی که با هدف دستیابی به مجموعه سیاست‌هایی سازگار برای تحقق رشد اقتصادی «بالا، پایدار، اشتغال‌زا و فراگیر» و به منظور بهبود وضعیت رفاه و معیشت خانوارهای ایرانی «به ویژه خانوارهای کم درآمد» ساماندهی شد. از آن‌جا که عملکرد بلندمدت اقتصاد ایران، منعکس‌کننده رشد «پایین در مقایسه با ظرفیت‌های ارزشمند اقتصاد ایران، پر نوسان، با اشتغال‌زایی کم و بهره‌مندی غیرقابل‌قبول قشر فقیر» بوده، رسالت مطالعه‌ی ذکرشده، طراحی «تغییر مسیر» بلندمدت اقتصاد ایران است. اینک طرح مذکور که ۱۱۸ استاد دانشگاه، کارشناس و پژوهش‌گر اقتصادی و حقوقی در قالب ۱۶ پروژه برای مدت ۱۶ ماه در آن فعالیت کرده‌اند به پایان رسیده و نتایج آن در این کنفرانس ارائه می شود.
افزون بر این در دومین کنفرانس اقتصاد، برای نخستین بار حوزه‌های مختلفِ اقتصاد کلان، پولی، ارزی، بودجه‌ای، مالیاتی، تجاری، صندوق توسعه ملی، نظام بانکی، بازار کار، بازار انرژی، تامین مالی پروژه‌های عمرانی، بخش‌های اقتصادی، نظام حقوقی اقتصاد، اقتصاد غیررسمی، محیط کسب‌وکار، تعامل با جهان و فقر و توزیع درآمد در نشست‌های جداگانه، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و در هر حوزه، توصیه‌های سیاستی مشخص ارائه می‌شود. مسعود نیلی رئیس همایش در ابتدای مراسم پشت تریبون قرار گرفت و ضمن خیر مقدم به حاضرین، از دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دعوت به ایراد سخنرانی کرد.

 


 

 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان